Praha, srdce Evropy


Přijměte pozvání na pražské komponované, multižánrové oslavy předsednictví ČR v Radě EU s názvem „Praha, srdce Evropy“ připravené Magistrátem hl. m. Prahy ve spolupráci s partnery. Praha se převzetím předsednictví v Radě EU symbolicky stane srdcem Evropy a k této příležitosti jsme pro vás připravili bohatý program, který se uskuteční na prostranství před Rudolfinem a v centru města Prahy od 24. 6. až do 1. 7. 2022.

balontisk5.jpg

Základní informace

Na prostranství u Rudolfina se uskuteční od 24. do 26. června multižánrový happening „Praha, srdce Evropy“. Nabídne besedy na téma EU, představení divadel Damúza, Minor a Divadla Spejbla a Hurvínka. Pražské domy dětí a mládeže připravily výtvarné, poznávací a zábavné aktivity pro dospělé i děti. Odstartuje zde zábavně-naučná hra s příběhem a otázkami, které se týkají zajímavých lokalit centra Prahy. Bude znít klasická i jazzová hudba, těšit se můžete na koncerty Cirkusu Ponorka, Iris nejde s Davem či The Brownies. K panoramatu Hradčan vzlétne každý den několikrát heliový balon s akrobatkou. V sobotu se budou konat komentované prohlídky budovy Rudolfina, na ně je třeba rezervace. Připraven bude i originální fotokoutek s 3D srdcem, symbolem celé akce, a nebudou chybět ani zábavné rekvizity.

 

V centru Prahy se 24., 25. a 30. 6. a 1. 7. objeví stylizované průvody. Tanečníky s vlajkami členských zemí EU za doprovodu živé hudby potkáte na Hradčanském náměstí, na Karlově mostě, Mariánském i Staroměstském náměstí. Svítící loutky The Visitors, které symbolizují obyvatele vodního světa a budou odkazovat na ekologické a zodpovědné chování v EU, uvidíte na Mariánském a Staroměstském náměstí a také na Kampě. A s Výpravou za lvím srdcem s velkou loutkou lva a s „létajícími“ sokoly, která reprezentovala naši zemi na světové výstavě EXPO v Dubaji, se můžete setkat na Mariánském i Staroměstském náměstí.

 

V případě nepříznivého počasí bude program přizpůsoben.

 

Podrobný program najdete níže v příloze.

Our Venue

Where

Rudolfinum, Praha 1

When

23.06 22:00-30.06.2022 22:00

LOADING ..

Program

Attached files


Podrobný program

Download