Kotlaska žije Evropou

Zveme vás na prohlídku zelené oázy v širším centru Prahy, která slouží jako Komunitní zahrada Kotlaska. Prostor o ploše 3000 m2 nabízí zážitek „městské divočiny“, umožňuje návštěvníkům relaxovat ve starém sadu nebo pěstovat na komunitních záhoncích.

Kotlaska žije Evropou

Základní informace

Koncept zahrady se řídí principy přírodního zahradničení, šetrně nakládá se zdroji a respektuje životní potřeby všech návštěvníků zahrady i jejích obyvatel z říše fauny. Přijďte se proto v sobotu, 25.6. od 15:00 společně podívat, co všechno v zahradě žije a roste, dozvědět se, jak tento druh zeleně prospívá životu lidí ve městě, podporuje biodiverzitu a ekologickou udržitelnost. Zahradou vás provede biolog a zahradník Michal Plundra.

 

KCaZ Kotlaska je projekt neziskové organizace RUBIKON Centra, z.ú., jejíž hlavní činností je podpora lidí s trestní minulostí v integraci do společnosti. Místo slouží klientům organizace jako prostor pro navázání nových vztahů, zmysluplné trávení volného času a pracovní tréning, ale také stovkám Pražanů především z okolí Palmovky. Vytvořila se zde komunita, která aktivně participuje na provozu Kotlasky. Přispívá k intenzivnějším sousedským vztahům, péči o zeleň a pěstování ve městě a v neposlední řadě ik sociální soudržnosti a začleňování lidí z okraje společnosti.

 

Program v Kotlasce je organizovaný za podpory Pražskho inovačního institutu (Pii). Tato veřejně prospěšná organizace se zaměřuje na podporu rozvoje vzdělávání, města, podnikání a životního prostředí. Chce se stát rovněž spojnicí mezi světem byznysu a veřejnou i akademickou sférou.

Our Venue

Where

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska, Nad Kotlaskou I 95, Praha 8-Libeň

When

25.06. - 25.06.2022

LOADING ..